Zrzutka na Biuletyn! – www.niepelnosprawni.lublin.pl

niepelnosprawni.lublin.pl to portal, dostarczający kompleksowej i rzetelnej informacji na temat wszystkich aspektów życia osób z niepełnosprawnościami mieszkających na terenie naszego województwa Lubelskiego. Strona ta nierzadko stanowi cenne źródło informacji i wiedzy dla osób z niepełnosprawnościami z naszego regionu bo dotyczy spraw im bliskich w ich najbliższym otoczeniu.

Zainicjowany został 11 lat temu przez Jana Hawełko w odpowiedzi na potrzebę środowiska osób niepełnosprawnych. Za swoją inicjatywę i bezcenny wkład w rozwój portalu Hawełko został odznaczony medalem Prezydenta Miasta Lublina. 

Portal od samego początku tworzony jest przez integracyjny zespół wolontariuszy – zarówno dziennikarzy, jak i programistów czy administratorów. Coraz większa grupa odbiorców Biuletynu (kilka tysięcy odsłon miesięcznie), nowe przepisy – to wszystko postawiło nas przed koniecznością profesjonalizacji formuły funkcjonowania niepelnosprawni.lublin.pl i stworzenie zespołu redakcyjnego opartego na pracownikach, a wzmacnianego grupą wolontariuszy. 

Wiele się przez ten czas zmieniło, a nasz portal aby nadążyć za zmianami wymaga modernizacji pod zmieniające się standardy i wytyczne dostępności stron www. Aby Biuletyn nadal był dostępny i zamieszczane na nim treści mogły dotrzeć do każdego, bez względu na jego potrzeby, niezbędne jest kompleksowe dostosowanie strony do wymogów WCAG 2.1. 

Mimo wielu naszych działań w pozyskanie funduszy na ten cel, nie uzyskaliśmy akceptacji czy pełnej zgody mimo uzyskiwania wysokich ocen naszego projektu o dofinansowanie. 

Chcemy żeby strona była jeszcze bardzie dostępna dla wszystkich, stąd inicjatywa by zebrać fundusze samemu i z pomocą darczyńców, którzy widzą w tym szlachetny cel i realną potrzeba pomocy środowisku osób z niepełnosprawnościami.

Aby wesprzeć naszą inicjatywę wystarczy kliknąć w poniższy link i wpłacić dowolną kwotę. Za każdą złotówkę jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Wierzymy, że uda nam się osiągnąć cel i będziemy mogli wcielić nasze plany w życie – by strona była bardziej dostępna, bogatsza przyjazna dla każdego! Bo nie ma rzeczy niemożliwych! 

Link do Zrzutki – https://zrzutka.pl/223p25

—————————————————————————————————-

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki

Organizacja Pożytku Publicznego Nr KRS: 0000012639

ul. S. Leszczyńskiego 23 p. 14, 20-068 Lublin

Tel. +48 81 533 10 22, e-mail: lfoon.lublin@gmail.com

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Leave a comment

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Leave a comment

Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu ,,Horyzonty rehabilitacji osób niewidomych i tracących wzrok’’ współfinansowanego ze środków PFRON w ramach konkursu pn. „Szansa-Rozwój-Niezależność” (konkurs o zlecenie realizacji zadań w formie wsparcia nr 1/2018).

Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ,,Wytyczne dotyczące audytu zewnętrznego zadań/projektów finansowanych w części lub w całości ze środków PFRON w ramach ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych’’ zwraca się z zapytaniem ofertowym na przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pn. ,,Horyzonty rehabilitacji osób niewidomych i tracących wzrok’’, którego głównym celem jest zwiększenie samodzielności osób niewidomych i słabowidzących, poprzez specjalistyczne wsparcie rehabilitacyjne oraz poradnictwo społeczno-prawne i udzielanie informacji nt. uprawnień, usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznych, dostępnych dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Treść zapytania ofertowego w załączniku.
Termin składania ofert: do 22.01.2021 r. 

Zapytanie ofertowe druk

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Leave a comment

Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski oddział Zamość im Stanleya Świderskiego

Uchwała XXII/2/6/2020 w sprawie nadania imienia Stanleya Świderskiego Polskiemu Związkowi Niewidomych Okręgu Lubelskiego oddział w Zamościu, przyjęta na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Lubelskiego w dniach 29-30.06.2020r.

Na podstawie §34 pt 2 Statutu PZN Zarząd Polskiego Związku Niewidomych Okręgu Lubelskiego uchwala co następuje:

Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski oddział Zamość ul. Spadek 35 Zamość otrzymuje nazwę Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski oddział Zamość im. Stanleya Świderskiego.

Wykonanie uchwały powierza się Prezydium PZN Okręgu Lubelskiego

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Zdjęcie świetlicy

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Leave a comment

Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami

Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski jest realizatorem umów, nr UEB/000001/03/D na kwotę 5 292,00 zł i nr UEB/000002/03/D na kwotę 3 780,00 zł, z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o powierzenie grantu w ramach projektu grantowego: „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno – zawodowa osób z niepełnosprawnościami” dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Dofinansowanie projektu z UE: 14 630 170,25 zł

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Leave a comment