Praca napisana pismem brajla wzruszyła jury Radia Lublin!

?Szkoła, o której marzę ? pisała gimnazjalistka ? ?uczy poznać to, czego nie można zobaczyć ani dotknąć?.

Ewa Dycha ucz. II klasy Gimnazjum nr 22 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Lublinie przy ul. Hirszfelda 6 została laureatką konkursu Radia Lublin pt. ?Szkoła, o której marzę?.

Praca Ewy Dychy, napisana pismem brajla, została wyróżniona przez jury RL pośród 256 prac, które napłynęły do rozgłośni. Nasza laureatka nie ukrywała radości.

W piątek 21 września br. została zaproszona do Radia Lublin. Tu miała okazję zwiedzić rozgłośnię Radia Lublin w czasie jego jubileuszu 60-lecia oraz poznać osobiście jego pracowników, w tym słynną Panią Redaktor Ewę Dados.

Przed rozdaniem nagród Ewa Dycha wysłuchała koncertu młodych artystów z Lublina i województwa lubelskiego, zachwycając się talentem artystycznym swoich rówieśników. Emocje gimnazjalistki przybrały na sile, gdy Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor Departamentu EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Iwona Nakielska gratulowali jej wyróżnienia wręczając dyplom i liczne upominki.

– Dziękuję bardzo za to, że mogłam wziąć udział w tym konkursie ? powiedziała w czasie gali Ewa. – Myślę, że nadal będę odnosić sukcesy ? dodała z optymizmem.

Początkowo uczennica obawiała się, czy w ogóle może wziąć udział w konkursie i czy praca w piśmie brajla będzie odczytana w Radio Lublin. Dla jej nauczycielki okazało się to drobną przeszkodą. Wystarczyło podpisać brajlowskie kropki.

Danuta Gołębiowska

Galeria

Kategorie: Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.