Obchody 40 rocznicy śmierci Modesta Sękowskiego

40 lat temu pożegnaliśmy założyciela pierwszej spółdzielni niewidomych w Polsce, zasłużonego działacza Polskiego Związku Niewidomych, człowieka o wielkim sercu i harcie ducha – Modesta Sękowskiego. Na Lubelszczyźnie oprócz kierowania spółdzielnią pełnił również wiele funkcji społecznych reprezentując wszędzie interesy środowiska niewidomych.

29 czerwca w rocznicę jego śmierci na mszy świętej spotkali się dawni przyjaciele, współpracownicy, a także wszyscy, którzy mają mu wiele do zawdzięczenia. Po nabożeństwie dalszy ciąg uroczystości odbywał się w Spółdzielni Niewidomych, nazwanej jego imieniem.

Sylwetkę swojego ojca bardzo ciekawie przedstawił jeden z synów, Tadeusz Sękowski.

Mimo upływu tylu lat od śmierci Modesta Sękowskiego człowieka wielkiego formatu, wiele wspomnień zachowało się w ludzkiej pamięci o jego dokonaniach i życzliwości dla każdego, kogo spotykał na swej drodze.

Lubelska Spółdzielnia Niewidomych, której patronem jest Modest Sękowski oraz Okręg Lubelski Polskiego Związku Niewidomych byli inicjatorami i organizatorami tej uroczystości. Spisali się na medal, za co należą im się słowa uznania i podziękowania.

Obszerny artykuł o życiu i działalności Modesta Sękowskiego ukaże się w czwartym numerze (Pochodni)

Ryszard Dziewa

Galeria zdjęć

Kategorie: Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.